Hızlı maruziyet değerlendirme yöntemi (QEC) güncellememiz çok yakında sizlerle...

uMED Ergonomi yazılımı artık hızlı maruziyet değerlendirme (QEC) yöntemini içerecek. uMED Ergonomi yazılımı sizlere daha iyi, hızlı, kolay kullanabilir bir bilgisayar destekli ergonomi analiz ortamı sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

AnyBody içerisinde class şablonları kullanarak STL dosyalarının okutulması

AnyBody Modelleme Sistemi yazılımı ile tanışan herkes arayüzünü görüp kaçıyor. Oysa bu arayüz basit bir programlama arayüzü ve kapsamlı bir programlama dilinden çok daha az fonksiyona sahip. Bu dilin adı AnyBody Scripting Language (ASL).

Ergonomi alanında analiz yapan kullanıcılar, insan ile etkileşimde bulunan sistemlerin görsellerini yazılımın içerisine getirmek için STL dosyaları kullanabilirler. Bu tek opsiyon değil, AnyBody SolidWorks hareketli montaj dosyalarını okuyabilen bir arayüze de sahip. Bunun için yapılması gereken şey yeni bir AnyDrawSTL objesi oluşturmak. 

2. Uluslararası Mobilya Kongresi

Bu hafta Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde düzenlenen Mobilya Kongresi'ndeyiz. Kongre 13-15 Ekim tarihlerinde Atatürk Kongre Merkezi'nde düzenleniyor. Kongre katılımcıları ile biyomekanik analizler, ergonomi yazılım ve ölçüm sistemleri çözümlerimiz üzerine konuşuyoruz. Desteklerinden ötürü değerli hocamız Sn. Prof. Dr. Ali Kasal, Sn. Mehmet Yüksel ve Sn. Halil Kılıç'a teşekkürlerimizi iletiyoruz. Kongre programı ve detaylı bilgi için http://ifc2016.mu.edu.tr/en/home-165 adresi ziyaret edilebilir.

22. Ulusal Ergonomi Kongresi

22. Ulusal Ergonomi Kongresi 6-7 Ekim tarihlerinde Denizli Pamukkale Üniversitesi Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Kongreye 1 sunum, 1 çalıştay ve stand katılımı ile katılma imkanı bulduk, Akro Mühendislik ve AnyBody Kas-İskelet Sistemi modelleme çözümlerimizi tanıttık. Denizli'nin güzelliklerini kısa da olsa deneyimledik.

"Bilgisayar destekli ergonomik analizler istatistiksel sonuçlar verebilir mi?" başlıklı sunumumuzun bir kopyasına bu bağlantıya tıklayarak erişebilirsiniz...

Zor Meslek Gruplarına Ait İşçi Duruşlarının uMEDErgonomi Yazılımı ile REBA ve RULA Yöntemleri Uygulanarak Ergonomik Risk Değerlendirilmeleri

Akro Mühendislik tarafından geliştirilen uMEDErgonomy yazılımı ile ilgili bir makale hazırladık ve sizlere sunuyoruz. Bu makale içerisinde ; - uMEDErgonomy özellikleri, - uMEDErgonomy nasıl kullanılır ?, - Örnek 2 resim üzerinden REBA analizinin yapılması ve sonuçlarının alınması, - Örnek 2 resim üzerinden RULA analizinin yapılması ve sonuçlarının alınması, - Alınan REBA ve RULA sonuçlarının rapor halinde sunulması gibi yazıları içermektedir.

Fizik Bazlı Parçacık Dağılım Hesaplanması

Poros yapılar ve rashing halkası analizlerinin ön geometrilerinin oluşturulması için geliştirdiğimiz son yazılım Randomize ile: - Fizik bazlı parçacık dağılımı hesaplanabilir - Farklı kap şekil ve boyutları tanımlanabilir - Farklı çap ve sayıda parçacık tanımlanabilir - Parçacık konum ve yapıları çıktı olarak alınabilir Bu şekilde yapısal ve akışkanlar analizlerine girdi geometriler tanımlanabilir. Bu yazılıma erişmek veya özel mühendislik yazılımı ihtiyaçlarınız için bilgi@akromuhendislik.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

Uluslararası Mobilya Kongresi bildirimiz sunuldu...

17-18 Eylül tarihlerinde, Ankara Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde "27th International Conference - Research for Furniture Industry" gerçekleştirildi. Konferansta Muğla Üniversitesi ile birlikte yaptığımız çalışma Sayın Halil Kılıç tarafından başarı ile sunuldu. "Effect of the Critical Ergonomics Parameters on Domestic Chairs for Comfort using the Human Based Product Development Software" isimli makaleye sitemiz Akropolis>Makaleler kısmından ulaşabilirsiniz.

Analiz dosyalarımızı temizlemek ve arşivlemek: CleanAfter

Yaptığımız analizler sonrasında, rapor yazmak ve sonuçları müşterilerimize sunmak işimizin çok önemli bir bölümünü oluşturuyor. Sonrasında, hızla bir sonraki projeye doğru koşmak zorunda kalıyoruz. Bilgisayarlarımızdaki disk alanının temizlenmesi, oluşan know-how'ın düzenlenmesi için gerekli dosya temizliği ve arşivleme işlemlerini atlıyoruz. Bu nedenle yaz stajını Akro Mühendislik'te yapan Sistem Mühendisliği bölümü öğrencisi Özlem arkadaşımız ile CleanAfter isimli bir yazılım geliştirdik ve sizlerle paylaşmak istedik. Bilgisayar mühendisi arkadaşımız M.
Subscribe to RSS - blogs